KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14234016
nr 1423 4016
Ville Sjöholm
(1896-1961), Sverige
Oljemålning, Metande pojkar. Signerad. Olja på duk, 71x88, yttermått inklusive ram: 86x100 cm
Ville Sjöholm, svensk keramiker och målare född 1896, död 1961 .
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 19:27:50
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Ville Sjöholm
Läs mer om Ville Sjöholm